روایات امام حسین علیه السلام درباره ی حجة الحسن علیه السلام وغیبت ایشان

1-عبدالرحمن بن حجاج از امام صادق علیه السلام وایشان ازجدشان امام سجاد علیه السلام روایت کند که امام حسین علیه السلام فرمود: درنهمین فرزندمن سنتی از یوسف وسنتی از موسی بن عمران است ،او قائم ما اهل البیت است وخدای تعالی امر اورا در یک شب اصلاح می فرماید.

2-عبدالرحمن بن سلیط گوید: امام حسین علیه السلام فرمود: ازما خاندان دوازده مهدی خواهد بود که اولین آنها امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام است و آخرین آنها نهمین از فرزندان من است و او امام قائم به حق است وخدای تعالی زمین را به واسطه ی او پس ازمرگ زنده می کند ودین حق را به دست اوبرهمه ی ادیان مسلط می نماید، گرچه مشرکان را خوشایند نیست .اورا غیبتی است که اقوامی درآن مرتد شوندودیگرانی در آن پا برجا باشند واذیت شوند وبه آنها بگویند:اگر راست می گویید این وعده چه وقت عملی می شود؟ بدانید! کسی که در دوران غیبت او برآزار و تکذیب صبرکند، مانند مجاهدی است که با شمشیر، پیشاوری رسول خدا صلی الله علیه وآله مجاهده کرده است.

3- عبدالله بن عمر گوید: از حسین بن علی علیه السلام شنیدم که می فرمود: اگر از عمر دنیا جز یک روز باقی نمانده باشد خداوند آن روز را به قدری طولانی فرماید تا آنکه مردی از فرزندان من خروج نماید وزمین را از عدل و داد پرکند.

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
فاطمه

سلام گلم ممنون از این مطلب قشنگی که گذاشتی کاش آقامون زودتر بیاد تا دل مون شاد بشه پاکدشت در 20 کیلومتری تهران جواب سوالته هر سوالی داشتی با کمال میل جواب می دم گلم یامهدی

رها

سلام دوست خوبم با احترام لینک شدید. به امید دوستی پایدار وماندگار[لبخند]

مرتضی

سلام اینا چیه دیگه نوشتی