وضعیت سنت ها،احکام الهی و نمازدر آخرالزمان

1-پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند:در آن زمان مردم زکات دادن راضرر می پندارند.

2-به جزماه رمضان ، خداوند را بندگی نمی کنند.

3-درآن زمان به خاطر شبهات دروغ و تمایلات آلوده حرام را حلال می کنند.پس در آن زمان ،مسکرات را حلال کرده ونام آن را به نبیذ تغییر می دهند.(با تغییر نام آن را حلال می شمارند) ودر آن زمان به حرام (رشوه) هدیه و به ربا،خرید وفروش می کنند.

4-درآخرالزمان غیبت را میوه ی مجالس قرار می دهند.

5-درآن زمان کارهای آنان زشت و دلهایشان متفرق می باشد وباطل را در بین خودشان تدریس می نمایند اما کسی از آنها جلوگیری نمی کند وخوبان آنها از اشرارشان می ترسند. در کارهای غیرخدایی با یکدیگر هم دست می شوند ومحارم را هتک کرده ،باهم مهربانی نمی نمایند بلکه به همدیگر پشت می کنند.اگر شخص صالحی را ببینند به او تهمت می زنند واز سخن چین استقبال می نمایند وآن کسی که با آنها بدی کند رابزرگ می شمارند.

6-زمانی بر امت من خواهد آمد که در آن زمان (مردمان) ساعتی می ایستند اما امام جماعتی را که (بتواند) با او نماز بگزارند را نمی یابند.

7-امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام فرمودند:در آن زمان ،اگریکی از آنان نماز بگزارد ، ازجهت آن نماز پاداشی برای او نمی نویسند ونماز او پذیرفته نمی شود چراکه در آن حالی نماز می گزارد درپیش خود فکر می کند ونیت او این است که چگونه در حق مردم ظلم کند وچگونه با مسلمانان حیله نماید.

8-در آن زمان ،حدود نمازها سبک شمرده می شود.

9-امام صادق علیه السلام فرمودند: درآخرالزمان اگرکسی به حق تکلم کند یا امر به معروف ونهی از منکر بنماید دیگری به سوی او می آید که این امر از تو برداشته شده است.(اورا منع می کند)

10-در آخرالزمان وقت های نماز را سبک می شمارند (اعتنایی به شأن اوقات نماز خویش ندارند) .تاوقت نماز تنگ نشود نماز خودرا نمی خوانند.

11- ایشان در حدیثی دیگر می فرمایند: در آن زمان، مردمان جهاد و حج را برای غیر خدا انجام می دهند.

12- در روایات آمده است که در آن زمان مردم در حالی می خوابند که نماز عشا را نخوانده اند و برای ریا و نشان دادن به مردم نماز می گزارند.

منبع:کتاب نشانه های ظهور امام عصرعلیه السلام در روایات معصومین

/ 3 نظر / 7 بازدید
فاطمه

جانها همه گردد به فدایت مهدی دلها همه مشتاق صدایت مهدی امید من این است که روزی آخر آیی که شویم خاک پایت مهدی اللهم عجل لولیک الفرج یامهدی[ماچ][لبخند][گل]

فاطمه

سلام گلم دوروزه بیچاره شدم وبم مشکل داره تو پرشین بلاگ یه وقت فکر نکنی حذف کردم ها دعا کن تا شب درست بشه دارم دیوانه می شم

وهابیت...

اسناد شکسته شدن پهلوی حضرت زهرا سلام الله علیها همچنان منتظر حضور گرمتان و دیدگاهای ارزشمندتان هستیم... اجر شما با حضرت زهرا(س)