اول شعبان

 قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه وآله: أَلَا فَعَظِّمُوا هَذَا الْیَوْمَ مِنْ شَعْبَانَ مِنْ بَعْدِ تَعْظِیمِکُمْ لِشَعْبَانَ ، فَکَمْ مِنْ سَعِیدٍ فِیهِ ، وَ کَمْ مِنْ شَقِیٍّ ؛ لِتَکُونُوا مِنَ السُّعَدَاءِ فِیهِ ، وَ لَا تَکُونُوا مِنَ الْأَشْقِیَاءِ.

رسول خدا صلّی الله علیه وآله فرمود: آگاه باشید، ماه شعبان را بزرگ شمارید و به دنبال آن، روز اوّل این ماه را تعظیم نمایید. چه بسیار کسانی که در این روز، نیک بخت می شوند، و چه بسیار افرادی که در این روز بدبخت می شوند. پس در این روز از نیک بختان باشید و از بدبختان نباشید.

بحارالأنوار ،ج97،ص 65 به نقل از تفسیرالامام

 
 
/ 4 نظر / 12 بازدید
رها

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد عطر نفس بقیه الله آمد با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد این اعیاد زیبا بر شما مبارک !

اخرالزمان

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد عطر نفس بقیه الله آمد با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد این اعیاد زیبا بر شما مبارک !.

فاطمه

میلاد گل شیر خدا آمده است محبوب نبی و مرتضی آمده است تبریک بگویید به هم چون امروز سلطان دل شاه و گدا آمده است دلها همه غرق شادی وشور و نشاط زیرا که به حق خون خدا آمده است سَروَر به جوانان بهشت است حسین از جانب حق چنین ندا آمده است میلاد امام حسین علیه السلام مبارک باد عزیزم یامهدی[گل][ماچ][پلک]

رها

پروردگارا ! چگونه سربالا بگیرم و به درگاهت بیایم و بگویم : الهی العفو ... که عفو و بخششت را می طلبم اما باز جلوی نفسم را نمی گیرم ؟! چگونه شرمسارت نباشم در حالی که هر چه جور و جفا از من می بینی باز هم رشته ی مهر و دوستی ات را نمی گسلی و رهایم نمی کنی ؟ چگونه ادعای بندگی کنم در حالی که خود می دانم عبد تو نبوده ام و بنده ی نفس بوده ام ؟ اما مهربان خالقم ! تنها چیزی که می توانم بگویم این است که با همه ی شرمندگی هایم ادعا می کنم که بنده ی تو هستم . و تنها کلامی برایت بگویم که نکند عمر به سرآید و این کلام را نگفته باشم ، خدایا ! ساده بگویم ... دوستت دارم دستم را بر آستانت بلند می کنم تا دستگیرم باشی ... تشکر از حضورت دوست گلم. در پناه حق باشی.[لبخند]